KONST / Litografier / Färglitografi 13714540
nr 1371 4540
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, 2 st, Signerad. Motivet: 22x32 respektive 42x31 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 januari 2021
kl 19:09:42
7/1 13:33:44
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren